Ostatnie badania dowodzą, że dużym problemem współczesnych dzieci i młodzieży jest znaczący spadek odporności i ogólnej sprawności fizycznej oraz wynikająca z tego większa podatność na urazy i kontuzje, a także rozwój wad postawy takich jak:

– wady związane z plecami i kręgosłupem (plecy okrągłe, plecy wklęsłe, skolioza)
– płaskostopie
– kolana koślawe, kolana szpotawe

Co więcej – problem wad postawy, dotyczy również osób aktywnych. Wiele dyscyplin sportowych powoduje asymetryczną pracę mięśni. Powoduje to przerost strony dominującej, co można zaobserwować np. u tenisistów, piłkarzy czy siatkarzy.

Ogólnorozwojówka i korektywa to nasza odpowiedź na te problemy. Zajęcia rozwijają koordynację
i wszechstronną sprawność fizyczną oraz przyczyniają się do harmonijnego rozwoju ciała. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi naszych zajęć.

Rodzaje Grup

Korektywa i kompensacja
Zalecany wiek: 7-10, 11+

Zajęcia o niskiej intensywności, których celem jest profilaktyka i prewencyjne przeciwdziałanie powstawaniu wad postawy u dzieci, lub korekta już istniejących wad. Stosuje się w tym celu specjalne ćwiczenia i zabawy ruchowe odpowiednie dla danej przypadłości. Dzięki uczęszczaniu na te zajęcia, dziecko min. wzmacnia najważniejsze partie mięśniowe odpowiadające za utrzymywanie właściwej sylwetki, prawidłowe stawiania stóp, a także rozciąga przykurczone mięśnie. Dodatkowo stosowane ćwiczenia mają także charakter kompensacyjny dla innych aktywności fizycznych, tzn. wpływają na zrównoważony i harmonijny rozwój mięśni. Jest to szczególnie ważne dla dzieci trenujących mocno asymetryczne dyscypliny sportowe, np. tenis, piłka nożna czy siatkówka.

Ogólnorozwojówka
Zalecany wiek: 7-10, 11+

Zajęcia o średniej i wysokiej intensywności, dzięki którym Twoje dziecko podniesie poziom swojej ogólnej sprawności. Duży nacisk kładziemy na rozwój koordynacji ruchowej, będący kluczowym elementem dla prawidłowego funkcjonowana ciała podczas aktywności fizycznych. Ponadto pracujemy również nad cechami takimi jak: szybkość, zwinność, skoczność, gibkość oraz siłę. Zajęcia zawierają elementy gimnastyki oraz lekkiej atletyki. Do ćwiczeń używamy sprzętu takiego jak drabinki koordynacyjne, materace, skakanki.

Akrobatyka / Jazz
Zalecany wiek: 7-10, 11+

Niezwykle ciekawe zajęcia łączące w sobie taniec akrobatykę oraz taniec jazz. Zajęcia te mają na celu wzmocnienie, rozciągnięcie, poprawę gibkości oraz koordynacji całego ciała. Celem zajęć jest nie tylko poprawa ogólnej sprawność fizycznej, ale także rozwijanie takich cech charakteru jak: odwaga, wytrwałość w dążeniu do celu, dyscyplina, punktualność, obowiązkowość, pewność siebie, systematyczność i konsekwencja. Jazz to taniec dynamiczny, a wszystkie ruchy opierają się na gwałtownych zmianach, precyzji i sile. Wymaga to dużej kontroli i koordynacji poszczególnych części ciała przy zachowaniu swobody i lekkości.

Najczęściej zadawne pytania

Grafik

Cennik

Korektywa i kompensacja
Zalecany wiek: 7-10, 11+

99zł

1 godzina tygodniowo / miesiąc

169 zł

2 godziny tygodniowo / miesiąc

209 zł

3 godziny tygodniowo / miesiąc

Ogólnorozwojówka
Zalecany wiek: 7-10, 11+

99zł

1 godzina tygodniowo / miesiąc

169 zł

2 godziny tygodniowo / miesiąc

209 zł

3 godziny tygodniowo / miesiąc

Akrobatyka / Jazz
Zalecany wiek: 7-10, 11+

Brak podanych cen zajęć

Formularz zgłoszeniowy