fbpx
wyślij zgłoszenie na rok szkolny 2023/24

AKADEMIA TENISA

Uczymy tenisa i rozwijamy pasję do sportu

Poznaj nas lepiej

O TENES

Od 2015 r. w naszej Akademii prowadzimy szkolenie tenisowe, organizujemy współzawodnictwo w duchu fair-play, półkolonie i wyjazdy. Uczymy od podstaw i zaawansowanych graczy. Jesteśmy licencjonowanym klubem PZT, a w Grupach PRO prowadzimy szkolenie zawodnicze. Ich uczestnicy biorą udział w turniejach wewnętrznych i międzyklubowych organizowanych przez PZT.

Wyślij zgłoszenie
- skontaktujemy się z Tobą z propozycją terminów zajęć lub (w przypadku nowych Uczestników) w celu umówienia bezpłatnej lekcji próbnej.

15.000m2 aktywności
9 kortów, sala fitness, klubokawiarnia, budynek klubowy
700+ klubowiczów
na co dzień naszym szkoleniem objętych jest ponad 700 klubowiczów
Poznaj nasza misję

O Akademii Tenisa dla dzieci i młodzieży

W Akademii Tenisa dla dzieci i młodzieży szkoleniem objętych jest ponad 300 osób od 3. roku życia. Naszą misją jest rozwijanie społeczności młodych i aktywnych fizycznie pasjonatów sportu. Realizujemy ją poprzez nasz program szkoleniowy w 3 obszarach:

nauka tenisa

wszechstronny rozwój

społeczność sportowych pasjonatów

"Misję Akademii realizujemy przez naukę i doskonalenie gry w tenisa oraz pracę nad sprawnością ogólną i koordynacją ruchową. Nabywanie życiowych kompetencji jak definiowanie celów, determinacja w ich osiąganiu, czy umiejętność odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z porażkami - to elementy, które rozwijamy podczas zdrowego, klubowego współzawodnictwa w duchu fair-play i gronie klubowych przyjaciół. To w połączeniu z wydarzeniami dla członków Akademii pozwala nam na rozwijanie wokół Klubu społeczności ambitnej i aktywnej fizycznie młodzieży."

Łukasz Kazimierski

Head Coach Akademii Tenisa, trener drużynowych Mistrzów Polski U12 z 2014 r.

Dlaczego tenis?

rozwój mentalny

  • kształtuje charakter i dyscyplinę

  • rozwija pewność siebie

  • uczy podejmowania decyzji

rozwój fizyczny

  • koordynacja ruchowa

  • rozwija wszystkie cechy motoryczne(m.in.szybkość, gibkość, wytrzymałość, zwinność, skoczność)

etykieta i wartości

  • zasady fair-play wpisane w kod dyscypliny

  • uczy szacunku do przeciwnika

Dlaczego Akademia Tenisa TENES?

doświadczenie

w treningach naszej Akademii Tenisa uczestniczyło już ponad 1000 osób dzieci i młodzieży • jesteśmy licencjonowanym klubem Polskiego Związku Tenisowego • doświadczonym organizatorem półkolonii i wyjazdów

miejsce

wielofunkcyjny budynek klubowy, całoroczna infrastruktura sportowa oraz rozległy teren zielony sprawiają, że TENES idealne miejsce do treningu sportowego i aktywnego wypoczynku

program

kompleksowy, obejmujący szkolenie tenisowe, wszechstronny rozwój fizyczny w, ale także bogaty program wydarzeń (turnieje, pikniki, wyjazdy) sprzyjający zaspokajaniu potrzeb społecznych

kadra

naszą kadrę stanowią wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy tenisa posiadający licencje Polskiego Związku Tenisowego. To zespół szkoleniowców, dla których tenis to nie tylko praca, ale także życiowa pasja.

Program Akademia Tenisa

treningi tenisa

grupowe i indywidualne, zgodne z metodyką Tenis10 i Play&Stay, które są rekomendowane przez PZT i ITF

Grupy PRO

min. 2h tenisa w tygodniu + 1h treningu motorycznego, udział w zawodach międzyklubowych PZT

wydarzenia

dla członków Akademii: turnieje tenisowe, zawody, imprezy (np. Nocowanie w TENES),

wyjazdy

letnie i zimowe aktywne obozy sportowe dla dzieci, młodzieży i całych rodzin

Już od 3. roku życia w ramach 5 rodzajów grup, które dzielimy z uwagi nawiek i poziom zaawansowania oraz warunki fizyczne gracza. U najmłodszych główne cele to dobra zabawa, rozwój ogólnej sprawności i nauka podstaw techniki uderzeń. W starszych grupach skupiamy się na doskonaleniu techniki, elementach taktycznych i zdrowym współzawodnictwie w duchu fair-play. Trenujące zawodniczo Grupy PRO biorą udział w zgrupowaniach i turniejach Polskiego Związku Tenisowego.

Tenisóvki

3-5 lat - wyjątkowe, fabularyzowane zajęcia wg. scenariuszy z rekwizytami. Dowiedz się więcej o Tenisóvkach i zapisz swoje dziecko na bezpłatne zajęcia próbne

grupy niebieskie

rekomendowany wiek 5-6 lat

grupy czerwone

rekomendowany wiek 7-9 lat

tenis + treningi motoryczne

min. 2h treningów tenisowych w tygodniu + 1h treningu motorycznego / ogólnorozwojowego

udział w zawodach

współzawodnictwo w turniejach wewnętrznych i międzyklubowych PZT

program szkoleniowy

miesięczne cele treningowe, testy tenisowe i sprawnościowe, 2 bezpłatne zgrupowania w roku

Grupy PRO

Dokumenty Akademii Tenisa w Roku Szkolnym 2022/2023

Zapoznaj się z dokumentami

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy moje dziecko potrzebuje własnej rakiety do gry?

Nie ma takiej potrzeby - mamy na wyposażeniu wystaczającą ilość sprzętu, aby zapewnić rakietę każdemu uczestnikowi naszych zajęć. Ewentualne udostępnienie sprzętu do gry jest wliczone w cenę zajęć. Jeżeli zdecydujesz się na zakup - możesz to zrobić w klubowym sklepie, gdzie możesz też liczyć na doradztwo naszych trenerów.

2. Co się dzieje w przypadku nieobecności na treningu?

Istnieje możliwość odrabiania nieobecności na zajęciach. Wystarczy, że wcześniej poinformujesz nas o tym, że dziecko będzie nieobecne. Dzięki temu do końca kolejnego miesiąca macie czas na odrobienie nieobecności w alternatywnym terminie, w którym odbywają się zajęcia grupy na tym samym poziomie zaawansowania i przedziale wiekowym. Szczegóły znajdują się w Regulaminie.

3. Jak często powinno trenować moje dziecko?

Istnieje możliwość trenowania zarówno 1 jak i kilka godzin tygodniowo. Zalecamy treningi minimum 2h tygodniowo. Dla grup wiekowych powyżej 8 roku życia polecamy w szczególności pakiet Tenis + Ogólnorozwojówka.

4. Jak długo trwa trening?

W zdecydowanej większości zajęcia trwają 55 minut. W przypadku grup na poziomie zaawansowanym - występują także jednostki treningowe trwające 1,5h oraz 2h.

skontaktuj się z nami

Wyślij zgłosznie do Akademii

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko już brało udział w naszych zajęciach, czy dopiero myślicie o dołączeniu - wypełnij formularz zgłoszeniowy. Skontaktujemy się z Wami z propozycjami terminów treningów, lub zorganizujemy bezpłatną lekcję pokazową :)

TENES Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Piwna 13
05-850 Jawczyce
Wyślij zgłoszenie - skontaktujemy się z Tobą w propozycją grup lub terminu bezpłatnej lekcji próbnej :)
Formularz Nabór Akademia dzieci młodzież 2023/2024